
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SmartOnline |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Online (Double Conversion) |
| Voltage - Input: | - |
| Applications: | General Purpose, Industrial Control |
| Form: | Tower |
| Power - Rated: | 20kVA / 18000W |
| AC Outlets: | - |
| Backup Time - Max Load: | 4 minutes |
| Media Lines Protected: | - |
| Voltage - Output: | 220V, 230V, 240V (3-Phase) |
| Input Connector: | Hardwired |
| Output Connector: | Hardwired |
| Cord Length: | - |
| Approval Agency: | - |
| Size / Dimension: | 32.000" L x 9.800" W (812.80mm x 248.92mm) |
| Height: | 33.900" (861.06mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SVT20KX is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SMARTPRO 120V 1000VA 900W LINE-I
SMARTONLINE SV SERIES 60KVA SMAL
ULTRA CAPACITOR MODULE 24VDC
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD
CONN BNC JACK STR 50 OHM CRIMP
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 5.08MM
SMARTONLINE SVTX SERIES 3-PHASE