
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SDU |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Standby (No Regulation) |
| Voltage - Input: | - |
| Applications: | General Purpose, Industrial Control |
| Form: | Din Rail |
| Power - Rated: | 500VA / 300W |
| AC Outlets: | - |
| Backup Time - Max Load: | 4 minutes |
| Media Lines Protected: | RS-232 |
| Voltage - Output: | 120V |
| Input Connector: | Screw Terminals |
| Output Connector: | Screw Terminals |
| Cord Length: | - |
| Approval Agency: | - |
| Size / Dimension: | 4.567" L x 11.063" W (116.00mm x 281.00mm) |
| Height: | 4.882" (124.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SDU500 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
UNISTAR VP RACK MOUNT SYSTEM CON
SINGLE PHASE UPS, LESS BATTERIES
STACO ENERGY'S UNISTAR SMART BUS
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC
CONN RCPT HSG FMALE 11POS PNL MT
RELAY GEN PURPOSE
OFFLINE UPS 500VA 120V DIN MTG