
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | UniStar® VP |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Online (Double Conversion) |
| Voltage - Input: | - |
| Applications: | Network, Single Phase |
| Form: | Rackmount, Tower |
| Power - Rated: | 10kVA / 9000W |
| AC Outlets: | - |
| Backup Time - Max Load: | - |
| Media Lines Protected: | - |
| Voltage - Output: | 120V, 208V, 240V |
| Input Connector: | Hardwired |
| Output Connector: | Hardwired |
| Cord Length: | - |
| Approval Agency: | - |
| Size / Dimension: | 30.772" L x 17.244" W (781.60mm x 438.00mm) |
| Height: | 15.449" (392.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SCV-11021T-P is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SINGLE PHASE UPS, 1000VA, 230V
UNISTAR VP TOWER UPS, 10KVA, 208
ULTRA CAPACITOR MODULE 12VDC 05K
CAP ALUM 9UF 10% 160V RADIAL
CONN HEADER SMD 40POS 1.27MM
DC DC CONVERTER 9V -9V 1W
UNISTAR VP TOWER UPS, 10KVA, 120