EM050-24-222
Manufacturer
APW Company
VIGOR # :
Description
E-MAGNET .5" 24V 2LB HOLD
Catalog
Gadgets, Gizmos
DataSheet
EM050-24-222 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:Electromagnet
For Use With/Related Products:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
NC-BLUB-KEO-COPPER
NC-BLUB-KEO-COPPER
BLUB KEO NIXIE CLOCK COPPER
EM100-24-222
EM100-24-222
E-MAGNET 1" 24V 25LB HOLD
PB-4
PB-4
SOCKET PLATE FOR PB-505/PB-506
SMF54A-M3-08
SMF54A-M3-08
TVS DIODE 54V 88V DO219AB
EM050-24-222
EM050-24-222
E-MAGNET .5" 24V 2LB HOLD