A4G16QE8BNPBSE
Manufacturer
ATP Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
MODULE DDR4 SDRAM 16GB 260SODIMM
Catalog
Memory - Modules
DataSheet
A4G16QE8BNPBSE PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Memory Type:DDR4 SDRAM
Memory Size:16GB
Speed:2133MT/s
Package / Case:260-SODIMM
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
78.C2GCY.4030C
78.C2GCY.4030C
8GB DDR3 1333 1.35V SO-DIMM 512X
SP004GISLU160NH0
SP004GISLU160NH0
DDR3 SODIMM 1600C11 512MX8 4GB
MT16HTF12864HY-53EB3
MT16HTF12864HY-53EB3
MODULE DDR2 SDRAM 1GB 200SODIMM
9C03600020
9C03600020
CRYSTAL 3.6864MHZ 16PF SMD