MT9HTF6472AY-40EB3
Manufacturer
Micron Technology
VIGOR # :
Description
MODULE DDR2 SDRAM 512MB 240UDIMM
Catalog
Memory - Modules
DataSheet
MT9HTF6472AY-40EB3 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Obsolete
Memory Type:DDR2 SDRAM
Memory Size:512MB
Speed:400MT/s
Package / Case:240-UDIMM
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MT8HTF12864HDZ-800H1
MT8HTF12864HDZ-800H1
MODULE DDR2 SDRAM 1GB 200SODIMM
MT18HTF12872AY-667B3
MT18HTF12872AY-667B3
MODULE DDR2 SDRAM 1GB 240UDIMM
MT8VDDT6464HG-40BF2
MT8VDDT6464HG-40BF2
MODULE DDR SDRAM 512MB 200SODIMM
04XAF-2S
04XAF-2S
CONN HOUSING XAF POS 2.5MM
DMR8000S
DMR8000S
DUO MOBILE RAID 8TB SSD 2 X 4TB
MT9HTF6472AY-40EB3
MT9HTF6472AY-40EB3
RK 34V
RK 34V
DIODE SCHOTTKY 40V 2.5A AXIAL