SQR-SD4M-16G2K1SNB
Manufacturer
Advantech
VIGOR # :
Description
MODULE DDR4 SDRAM 16GB 260SODIMM
Catalog
Memory - Modules
DataSheet
SQR-SD4M-16G2K1SNB PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Memory Type:DDR4 SDRAM
Memory Size:16GB
Speed:2133Mb/s
Package / Case:260-SODIMM
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SFUI4096J1AE2TO-I-QT-2A1-STD
SFUI4096J1AE2TO-I-QT-2A1-STD
MODULE FLASH NAND SLC 4GB
AW12P7218BLF8S
AW12P7218BLF8S
MEMORY MODULE 4GB 240UDIMM
SQR-SD3N-2G1K6HNXC
SQR-SD3N-2G1K6HNXC
204PIN SODIMM D3L 1600 2GB 256 1
LFSPXO068248REEL
LFSPXO068248REEL
XTAL OSC XO 32.0000MHZ CMOS SMD
20SUR-32S
20SUR-32S
CONN RCPT 20POS IDC 32AWG TIN
CA12384_TINA2-W
CA12384_TINA2-W
LENS ASSY 1POS 16MM RND