SLU02G72F5BF1SA-DCRT
Manufacturer
Swissbit
VIGOR # :
Description
MODULE DDR3L SDRAM 2GB 240UDIMM
Catalog
Memory - Modules
DataSheet
SLU02G72F5BF1SA-DCRT PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Memory Type:DDR3L SDRAM
Memory Size:2GB
Speed:1600MT/s
Package / Case:240-UDIMM
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MT18JDF51272PZ-1G6M1
MT18JDF51272PZ-1G6M1
MODULE DDR3 SDRAM 4GB 240RDIMM
MTA18ASF2G72HZ-2G6D1
MTA18ASF2G72HZ-2G6D1
MEMORY MODULE DDR4 SDRAM 16GB
MT18VDDF12872DY-40BD3
MT18VDDF12872DY-40BD3
MODULE DDR SDRAM 1GB 184RDIMM
656310A303F
656310A303F
1/2" DOME RED 48VDC W/LEAD
6561407303F
6561407303F
1/2" FLT BL 72VDC W/LEAD
STPSC20H12D
STPSC20H12D
DIODE SCHOTTKY 1.2KV 20A TO220AC