96D4-8G2933ER-MI
Manufacturer
Quatech / B+B SmartWorx
VIGOR # :
Description
MODULE DDR4 SDRAM 8GB 288RDIMM
Catalog
Memory - Modules
DataSheet
96D4-8G2933ER-MI PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Memory Type:DDR4 SDRAM
Memory Size:8GB
Speed:2.933GHz
Package / Case:288-RDIMM
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
AQD-SD4U4GN21-SG
AQD-SD4U4GN21-SG
MODULE DDR4 SDRAM 4GB 260SODIMM
SFUI8192K1AB2TO-C-MS-211-NCK
SFUI8192K1AB2TO-C-MS-211-NCK
MODULE FLASH NAND 8GB U-400
MT36KSZF2G72LDZ-1G6E2A7
MT36KSZF2G72LDZ-1G6E2A7
MODUL DDR3L SDRAM 16GB 240LRDIMM
XZMDR68W-3
XZMDR68W-3
LED RED CLEAR 0402 SMD
78602/9C
78602/9C
TRANSFORMER 1:1:1 10MH 56VUS
SSR RELAY SPST-NO 3A 3-33V