MB16TLJF5-42000-D
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
VIGOR # :
Description
16GB SLC M.2 2242 SATA I-TEMP (-
Catalog
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
DataSheet
MB16TLJF5-42000-D PDF
Type Description
Series:H300
Package:Tray
Part Status:Active
Memory Size:16GB
Memory Type:FLASH - NAND (SLC)
Form Factor:M.2 Module
Speed - Read:255MB/s
Speed - Write:70MB/s
Voltage - Supply:3.3V
Type:SATA
Current - Max:315mA
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Weight:-
Size / Dimension:42.00mm x 22.00mm x 3.20mm