APS18HPA512G-3TM
Description
SSD 512GB 1.8" MLC SATA III 3.3V
DataSheet
APS18HPA512G-3TM PDF
Type Description
Series:SFD18H-M
Package:Bulk
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Memory Size:512GB
Memory Type:FLASH - NAND (MLC)
Form Factor:1.8"
Speed - Read:525MB/s
Speed - Write:485MB/s
Voltage - Supply:3.3V
Type:SATA III
Current - Max:1.69A (Typ)
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Weight:-
Size / Dimension:78.50mm x 54.00mm x 5.00mm