APS18A7A256G-6ATM1GWL
Description
SSD 256GB 1.8" MLC SATA III 3.3V
DataSheet
APS18A7A256G-6ATM1GWL PDF
Type Description
Series:SFD18A-M
Package:Tray
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Memory Size:256GB
Memory Type:FLASH - NAND (MLC)
Form Factor:1.8"
Speed - Read:505MB/s
Speed - Write:350MB/s
Voltage - Supply:3.3V
Type:SATA III
Current - Max:655mA (Typ)
Operating Temperature:-45°C ~ 85°C
Weight:-
Size / Dimension:78.50mm x 54.00mm x 5.00mm