
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MX2 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Module |
| Motor Type: | AC Motor |
| Control / Drive Type: | Variable Frequency Drive (VFD) |
| Number of Motors: | 1 |
| Voltage - Load: | 240V |
| Current - Output: | 3A |
| Wattage - Load: | 400 W |
| Voltage - Supply: | 200 ~ 240VAC |
| Interface: | - |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 50°C |
| Features: | - |
| For Use With/Related Products: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 |
Current price of 3G3MX2-A2004-V1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
VFD-C2000, 50HP 460V, FOC & TRQ
SERVO DRIVER 1.6A 240V LOAD
DRV8880 STEPPER MTR DRVR CARRIER
VARI FREQ DRIVE 3A 240V LOAD
DC DC CONVERTER 28V 100W
DC DC CONVERTER 36V 100W
DC DC CONVERTER 15V 100W