RSE2203-B
Manufacturer
Carlo Gavazzi
VIGOR # :
Description
MTR DIN MT SOFT START 220V 3A
Catalog
Motor Driver Boards, Modules
DataSheet
RSE2203-B PDF
Type Description
Series:RSE
Package:Box
Part Status:Active
Type:Module
Motor Type:AC Motor
Control / Drive Type:Soft Start / Stop
Number of Motors:1
Voltage - Load:127/220V
Current - Output:3A
Wattage - Load:-
Voltage - Supply:-
Interface:-
Mounting Type:DIN Rail
Operating Temperature:-20°C ~ 50°C