
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MINAS A5L |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Module |
| Motor Type: | Servo |
| Control / Drive Type: | Servo AC |
| Number of Motors: | 1 |
| Voltage - Load: | 480V |
| Current - Output: | 50A |
| Wattage - Load: | 5 kW |
| Voltage - Supply: | 380 ~ 480VAC |
| Interface: | RS-232, RS-485, USB |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 55°C |
| Features: | - |
| For Use With/Related Products: | MINAS A5 Series |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MFDHT5440L01 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
A2 SERVO DRIVE, 7.5KW, 480V 3PH,
SERVO DRIVER 3.8A 230V LOAD
SERVO DRIVER 2.1A 230V LOAD
RES 164K OHM 0.5% 1/4W 1206
CONN HEADER R/A 17POS 2.54MM
CAP FILM 1000PF 10% 630VDC RAD
LINEAR MOTOR DRIVE