
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Varispeed F7 |
| Package: | Box |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Module |
| Motor Type: | AC Motor |
| Control / Drive Type: | Variable Frequency Drive (VFD) |
| Number of Motors: | 1 |
| Voltage - Load: | 480V |
| Current - Output: | 12.5A |
| Wattage - Load: | 5.5 kW |
| Voltage - Supply: | 380 ~ 480VAC |
| Interface: | - |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 40°C |
| Features: | - |
| For Use With/Related Products: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CIMR-F7Z-45P5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SERVO DRIVER 30A 240V LOAD
VARI FREQ DRIVE 40A 460V LOAD
VARI FREQ DRIVE 1.2A 460V LOAD
CRYSTAL 40.0000MHZ 4PF SMD
XTAL OSC XO 19.2000MHZ HCMOS SMD
IC CURR SENSE 1 CIRCUIT 8MSOP
VARI FREQ DRIVE 12.5A 480V LOAD