
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MX2 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Module |
| Motor Type: | AC Motor |
| Control / Drive Type: | Variable Frequency Drive (VFD) |
| Number of Motors: | 1 |
| Voltage - Load: | 240V |
| Current - Output: | 5A |
| Wattage - Load: | 750 W |
| Voltage - Supply: | 200 ~ 240VAC |
| Interface: | - |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 50°C |
| Features: | Servo Kit |
| For Use With/Related Products: | MX2 Series |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MX2-AB007-VP is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SERVO DRIVER 4.6A 120V LOAD
VARI FREQ DRIVE 24A 240V LOAD
MOTOR DRIVE CONTROLLER
CRYSTAL 32.0000MHZ 12PF SMD
XTAL OSC VCXO 77.7600MHZ LVPECL
CONN PLG HSG FMALE 14POS INLINE
VARI FREQ DRIVE 5A 240V LOAD