
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RX |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Module |
| Motor Type: | AC Motor |
| Control / Drive Type: | Variable Frequency Drive (VFD) |
| Number of Motors: | 1 |
| Voltage - Load: | 240V |
| Current - Output: | - |
| Wattage - Load: | 750 W |
| Voltage - Supply: | 200 ~ 240VAC |
| Interface: | - |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 50°C |
| Features: | - |
| For Use With/Related Products: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 3G3RX-A2007 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
VARI FREQ DRIVE 1060A 575V LOAD
MONITOR 9A RELAY GEN PURP
VARIABLE FREQUENCY DRIVE 480V
CRYSTAL 12.0000MHZ 12PF SMD
MEMS OSC XO 4.0960MHZ LVCM LVTTL
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V
VARIABLE FREQUENCY DRIVE 240V