
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | DC Motor |
| Function: | Gearmotor |
| Motor Type: | - |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| RPM: | 4 RPM |
| Torque - Rated (oz-in / mNm): | - |
| Power - Rated: | 0.25W |
| Encoder Type: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Diameter - Shaft: | 0.213" (5.40mm) |
| Length - Shaft and Bearing: | 0.390" (9.90mm) |
| Mounting Hole Spacing: | 1.875" (47.63mm) |
| Termination Style: | Quick Connect |
| Features: | - |
| Gear Reduction Ratio: | - |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): | - |
| Operating Temperature: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 40649 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
VIBRATION ERM MOTOR 11K RPM 1.2G
VIBRATION ERM MTR 13500 RPM 3V
VIBRATION ERM MTR 11000 RPM 3V
CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD
XTAL OSC VCXO 98.3040MHZ HCSL
SNPDC 12V 4RPM MOTOR
DC DC CONVERTER 12V 3W