
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MINAS A6 |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Type: | AC Motor |
| Function: | Servomotor |
| Motor Type: | - |
| Voltage - Rated: | 200VAC |
| RPM: | 3000 RPM |
| Torque - Rated (oz-in / mNm): | 338.5 / 2390 |
| Power - Rated: | 750W |
| Encoder Type: | Absolute |
| Size / Dimension: | Square - 3.150" x 3.150" (80.00mm x 80.00mm) |
| Diameter - Shaft: | 0.748" (19.00mm) |
| Length - Shaft and Bearing: | 1.378" (35.00mm) |
| Mounting Hole Spacing: | 3.543" (90.00mm) |
| Termination Style: | Connector |
| Features: | Key |
| Gear Reduction Ratio: | - |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): | 1184 / 8360 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 55°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 |
Current price of MHMF082L1U1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SERVOMOTOR 3000 RPM 200V
SERVOMOTOR 3000 RPM 220V
STANDARD MOTOR 11139 RPM 24V
FIXED IND 4.2NH 1.8A 44 MOHM SMD
XTAL OSC TCXO 312.5000MHZ LVPECL
SERVOMOTOR 3000 RPM 200V
ASTMUPCFL-33-212.500MHZ-EJ-E-T3
MEMS OSC XO 212.5000MHZ LVCMOS