
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | DC Motor |
| Function: | Gearmotor |
| Motor Type: | - |
| Voltage - Rated: | 6VDC |
| RPM: | 400 RPM |
| Torque - Rated (oz-in / mNm): | 5.56 / 39.23 |
| Power - Rated: | - |
| Encoder Type: | - |
| Size / Dimension: | Rectangular - 0.512" x 0.472" (13.00mm x 12.00mm) |
| Diameter - Shaft: | 0.118" (3.00mm) |
| Length - Shaft and Bearing: | 0.394" (10.00mm) |
| Mounting Hole Spacing: | 0.354" (9.00mm) |
| Termination Style: | Solder Tab |
| Features: | - |
| Gear Reduction Ratio: | 35 |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): | - |
| Operating Temperature: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of FIT0564 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DYNAMIXEL MX-64T STALL TORQUE 6
GEARMOTOR 54 RPM 12V
50 WATT SHADED POLE MTR.
XTAL OSC VCXO 61.4400MHZ HCSL
GEARMOTOR 400 RPM 6V MINI METAL
GLUE HOTMELT HIPUR PLY 60SEC SET
FIXED IND 2.7UH 616MA 380 MOHM