
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SE18 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | DC Motor |
| Function: | Standard |
| Motor Type: | Brushed |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| RPM: | 3934 RPM |
| Torque - Rated (oz-in / mNm): | 0.991 / 7 |
| Power - Rated: | - |
| Encoder Type: | - |
| Size / Dimension: | Square - 0.717" x 0.717" (18.20mm x 18.20mm) |
| Diameter - Shaft: | 0.079" (2.00mm) |
| Length - Shaft and Bearing: | 0.461" (11.70mm) |
| Mounting Hole Spacing: | 0.551" (14.00mm) |
| Termination Style: | Solder Tab |
| Features: | - |
| Gear Reduction Ratio: | - |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): | - |
| Operating Temperature: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 25 |
Current price of SE18M1LTY is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
VIBRATION ERM MOTOR 14K RPM 1.1G
T16-S MICRO LINEAR ACTUATOR
STANDARD MOTOR 11056 RPM 4VDC
RES ARRAY 15 RES 2.2K OHM 16SSOP
STANDARD MOTOR 3934 RPM 12V
CONN RCPT HSNG MALE 12POS PNL MT
SENSOR REED SW NO/NC CABLE LEADS