R88M-K75030H
Description
SERVOMOTOR 3000 RPM 230V
DataSheet
R88M-K75030H PDF
Motor Type:-
Voltage - Rated:230VAC
RPM:3000 RPM
Torque - Rated (oz-in / mNm):339.9 / 2400
Power - Rated:750W
Encoder Type:Incremental
Size / Dimension:Square - 3.150" x 3.150" (80.00mm x 80.00mm)
Diameter - Shaft:0.748" (19.00mm)
Length - Shaft and Bearing:1.378" (35.00mm)
Mounting Hole Spacing:3.543" (90.00mm)
Termination Style:Connector
Features:-
Gear Reduction Ratio:-
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm):1005 / 7100
Operating Temperature:0°C ~ 40°C