
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | DC Motor |
| Function: | Gearmotor |
| Motor Type: | - |
| Voltage - Rated: | 6VDC |
| RPM: | 155 RPM |
| Torque - Rated (oz-in / mNm): | 9.72 / 68.65 |
| Power - Rated: | - |
| Encoder Type: | Incremental |
| Size / Dimension: | Rectangular - 0.394" x 0.472" (10.00mm x 12.00mm) |
| Diameter - Shaft: | 0.118" (3.00mm) |
| Length - Shaft and Bearing: | 0.394" (10.00mm) |
| Mounting Hole Spacing: | 0.472" (12.00mm) |
| Termination Style: | Connector |
| Features: | - |
| Gear Reduction Ratio: | 100 |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): | - |
| Operating Temperature: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of FIT0483 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PQ12-P MICRO LINEAR ACTUATOR
GEARMOTOR 3000 RPM 6V EXTD SHAFT
SERVOMOTOR 2000 RPM 400V
COOLX POWER SUPPLY
MEMS OSC XO 133.3300MHZ LVCMOS
XTAL OSC VCXO 148.42575MHZ LVDS
GEARMOTOR 155 RPM 6V MICRO METAL