
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DCmind, 89850 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | DC Motor |
| Function: | Standard |
| Motor Type: | Brushed |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| RPM: | 3000 RPM |
| Torque - Rated (oz-in / mNm): | 15.58 / 110 |
| Power - Rated: | 35W |
| Encoder Type: | - |
| Size / Dimension: | Round - 1.654" Dia (42.00mm) |
| Diameter - Shaft: | 0.236" (6.00mm) |
| Length - Shaft and Bearing: | 0.984" (25.00mm) |
| Mounting Hole Spacing: | - |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Features: | - |
| Gear Reduction Ratio: | - |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): | - |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 70°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 50 | ||
| 100 |
Current price of 89850007 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
GEARMOTOR 3000 RPM 24V
SERVOMOTOR 3000 RPM 200V
SERVOMOTOR 3000 RPM 220V
MEMS OSC XO 40.9600MHZ LVCMOS LV
STANDARD MOTOR 3000 RPM 12V
DC DC CONVERTER 12V 100W
DC DC CONVERTER 15V 50W