
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MINAS A4 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | AC Motor |
| Function: | Servomotor |
| Motor Type: | - |
| Voltage - Rated: | 200VAC |
| RPM: | 3000 RPM |
| Torque - Rated (oz-in / mNm): | 90.65 / 640 |
| Power - Rated: | 200W |
| Encoder Type: | Absolute |
| Size / Dimension: | Square - 2.362" x 2.362" (60.00mm x 60.00mm) |
| Diameter - Shaft: | 0.433" (11.00mm) |
| Length - Shaft and Bearing: | 1.181" (30.00mm) |
| Mounting Hole Spacing: | 2.756" (70.00mm) |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Features: | Brake |
| Gear Reduction Ratio: | - |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): | 270.5 / 1910 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 40°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 |
Current price of MSMD022S1B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
GEARMOTOR 3000 RPM 6V MICR METAL
LOW VOLTAGE DC MOTORS
GEARMOTOR 220 RPM 12V METAL
VARISTOR 22V 1KA DISC 16MM
XTAL OSC VCXO 163.8400MHZ HCSL
SERVOMOTOR 3000 RPM 200V
CONN TERMINATOR JACK SMA 50 OHM