ROB-12288
Description
GEARMOTOR 20 RPM 12V
Catalog
Motors - AC, DC
DataSheet
ROB-12288 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:DC Motor
Function:Gearmotor
Motor Type:-
Voltage - Rated:12VDC
RPM:20 RPM
Torque - Rated (oz-in / mNm):-
Power - Rated:-
Encoder Type:-
Size / Dimension:Round - 1.457" Dia (37.00mm)
Diameter - Shaft:0.236" (6.00mm)
Length - Shaft and Bearing:0.709" (18.00mm)
Mounting Hole Spacing:1.220" (31.00mm)