
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MINAS A6 |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Type: | AC Motor |
| Function: | Servomotor |
| Motor Type: | - |
| Voltage - Rated: | 200VAC |
| RPM: | 3000 RPM |
| Torque - Rated (oz-in / mNm): | 450.3 / 3180 |
| Power - Rated: | 1kW |
| Encoder Type: | Absolute |
| Size / Dimension: | Square - 3.150" x 3.150" (80.00mm x 80.00mm) |
| Diameter - Shaft: | 0.772" (19.60mm) |
| Length - Shaft and Bearing: | 1.378" (35.00mm) |
| Mounting Hole Spacing: | 3.543" (90.00mm) |
| Termination Style: | Cable with Connector |
| Features: | - |
| Gear Reduction Ratio: | - |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): | 1352 / 9550 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 55°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MSMF092L1A2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MOTOR INDUCT 80MM 100V 25W
SERVOMOTOR 1500 RPM 480V
MOTOR AC STAND 200V 90W MB
MEMS OSC XO 74.2500MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC VCXO 133.516483MHZ HCSL
MOTOR AC SERVO 200V LI 1KW IP65
DC DC CONVERTER 72V 75W