
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MINAS A6 |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Type: | AC Motor |
| Function: | Servomotor |
| Motor Type: | - |
| Voltage - Rated: | 200VAC |
| RPM: | 3000 RPM |
| Torque - Rated (oz-in / mNm): | 179.9 / 1270 |
| Power - Rated: | 400W |
| Encoder Type: | Absolute |
| Size / Dimension: | Square - 2.362" x 2.362" (60.00mm x 60.00mm) |
| Diameter - Shaft: | 0.551" (14.00mm) |
| Length - Shaft and Bearing: | 1.181" (30.00mm) |
| Mounting Hole Spacing: | 2.756" (70.00mm) |
| Termination Style: | Cable with Connector |
| Features: | Brake, Key, Oil Seal, Protective Lip |
| Gear Reduction Ratio: | - |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): | 631.6 / 4460 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 55°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MHMF042L1V4 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SERVOMOTOR 3000 RPM 200V
24/60 1RPM CW SEE EX
SERVOMOTOR 3000 RPM 100V
MEMS OSC XO 32.7680MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC VCXO 148.5000MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 5.5V 50W
MOTOR AC SERVO 200V HI 400W IP65