
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MINAS A4 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | AC Motor |
| Function: | Servomotor |
| Motor Type: | - |
| Voltage - Rated: | 200VAC |
| RPM: | 3000 RPM |
| Torque - Rated (oz-in / mNm): | 45.32 / 320 |
| Power - Rated: | 100W |
| Encoder Type: | Incremental |
| Size / Dimension: | Square - 5.118" x 5.118" (130.00mm x 130.00mm) |
| Diameter - Shaft: | 0.945" (24.00mm) |
| Length - Shaft and Bearing: | 2.559" (65.00mm) |
| Mounting Hole Spacing: | 5.709" (145.00mm) |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Features: | Key, Oil Seal |
| Gear Reduction Ratio: | - |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): | 134.5 / 950 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 40°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MSMD012P1U is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
GEARMOTOR 74 RPM 12V
GEARMOTOR 1500 RPM 200V
SERVOMOTOR 3000 RPM 200V
FIXED IND 100UH 3A 44 MOHM TH
XTAL OSC XO 44.9454MHZ CMOS SMD
SERVOMOTOR 3000 RPM 200V
DC DC CONVERTER 85V 75W