
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMARTSTEP A |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | AC Motor |
| Function: | Servomotor |
| Motor Type: | - |
| Voltage - Rated: | 230VAC |
| RPM: | 3000 RPM |
| Torque - Rated (oz-in / mNm): | 25.49 / 180 |
| Power - Rated: | 100W |
| Encoder Type: | Incremental |
| Size / Dimension: | Square - 2.362" x 2.362" (60.00mm x 60.00mm) |
| Diameter - Shaft: | 0.315" (8.00mm) |
| Length - Shaft and Bearing: | 0.984" (25.00mm) |
| Mounting Hole Spacing: | 2.756" (70.00mm) |
| Termination Style: | Cable with Connector |
| Features: | Brake, Key |
| Gear Reduction Ratio: | - |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): | 135.9 / 960 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 40°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of R7M-AP10030-BS1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
GEARMOTOR 25 RPM 12V
SERVOMOTOR 3000 RPM 200V
MOTOR 82660 GEARBOX RC65 RATIO 2
RES 48.1 OHM 0.1% 1/8W 0805
TVS DIODE DO-214AA SMB
VI-RU0ZT-CVYY 5V 2V 6.5V 150W
SERVOMOTOR 3000 RPM 230V