
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MINAS A4 |
| Package: | Box |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | AC Motor |
| Function: | Servomotor |
| Motor Type: | - |
| Voltage - Rated: | 200VAC |
| RPM: | 3000 RPM |
| Torque - Rated (oz-in / mNm): | 1351 / 9540 |
| Power - Rated: | 3kW |
| Encoder Type: | Incremental |
| Size / Dimension: | Square - 4.724" x 4.724" (120.00mm x 120.00mm) |
| Diameter - Shaft: | 0.866" (22.00mm) |
| Length - Shaft and Bearing: | 2.165" (55.00mm) |
| Mounting Hole Spacing: | 5.709" (145.00mm) |
| Termination Style: | Connector |
| Features: | Brake, Key, Oil Seal |
| Gear Reduction Ratio: | - |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): | 4050 / 28600 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 40°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MSMA302P1H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MOTOR 82340 GEARBOX OVOIDE 30 RP
GEARMOTOR 222 RPM 24V
SERVOMOTOR 2000 RPM 200V
RESISTOR ARRAY INVERTED 0201X4
FIXED IND 15UH 430MA 600 MOHM
SERVOMOTOR 3000 RPM 200V
CONN JACK 1PORT 1000 BASE-T PCB