
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 82743 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | DC Motor |
| Function: | Gearmotor |
| Motor Type: | Brushed |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| RPM: | 37 RPM |
| Torque - Rated (oz-in / mNm): | 708.1 / 5000 |
| Power - Rated: | 16W |
| Encoder Type: | - |
| Size / Dimension: | Round - 1.409" Dia (35.80mm) |
| Diameter - Shaft: | 0.315" (8.00mm) |
| Length - Shaft and Bearing: | 0.630" (16.00mm) |
| Mounting Hole Spacing: | 1.890" (48.00mm) |
| Termination Style: | Solder Tab |
| Features: | Noise Filter |
| Gear Reduction Ratio: | 83.33 |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): | - |
| Operating Temperature: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 82743008 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MOTOR 82330 GEARBOX OVOIDE 60 RP
SERVOMOTOR 3000 RPM 100V
MOTOR 828003 - BASE=3000 - 24VDC
TVS DIODE 10.2V 16.7V 1.5KE
MEMS OSC XO 148.5000MHZ LVDS SMD
ULTRASONIC SENSOR XL-TRASHSONAR
GEARMOTOR 37 RPM 24V