
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | DC Motor |
| Function: | Standard |
| Motor Type: | - |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| RPM: | 201 RPM |
| Torque - Rated (oz-in / mNm): | 7.36 / 51.98 |
| Power - Rated: | 1.25W |
| Encoder Type: | - |
| Size / Dimension: | Round - 0.960" Dia (24.40mm) |
| Diameter - Shaft: | 0.157" (4.00mm) |
| Length - Shaft and Bearing: | 0.551" (14.00mm) |
| Mounting Hole Spacing: | 0.669" (17.00mm) |
| Termination Style: | Connector |
| Features: | - |
| Gear Reduction Ratio: | 21.3 |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): | - |
| Operating Temperature: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 316070002 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 3.5700MHZ LVCM LVTTL
GEARMOTOR 75 RPM 6V MICRO METAL
DC-DC
STANDARD MOTOR 201 RPM 12V