AE0203D18H18DF
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
KEMET, AE, RESIN, 18.0UM, 200N
Catalog
Solenoids, Actuators
DataSheet
AE0203D18H18DF PDF
Type Description
Series:AE
Package:Bulk
Part Status:Active
Technology:Piezoelectric
Type:-
Duty Cycle:-
Voltage - Rated:150VDC
Stroke Length:19µm
Power (Watts):-
DC Resistance (DCR):-
Bushing Thread:-
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:0.709" L x 0.134" W x 0.094" H (18.00mm x 3.40mm x 2.40mm)