B160-100-HDSI
Manufacturer
Tripp Lite
VIGOR # :
Description
HDMI AUDIO/VIDEO WITH RS-232 SER
Catalog
Miscellaneous
DataSheet
B160-100-HDSI PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:HDMI Audio/Video
For Use With/Related Products:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CG1101-11919
CG1101-11919
CLOUDGATE RS232 EXPANSION CARD
B157-002-HD
B157-002-HD
SPLITTER DISPLAYPORT TO HDMI 2PT
TOFINOXE-0200T1T1SDDY90007TATX
TOFINOXE-0200T1T1SDDY90007TATX
ETHERNET SECURITY APPLIANCE
K102K15C0GF5UH5
K102K15C0GF5UH5
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 RAD
1808Y6K04P70BCR
1808Y6K04P70BCR
CAP CER 4.7PF 6KV C0G/NP0 1808
B160-100-HDSI
B160-100-HDSI
M50100TB400
M50100TB400
BRIDGE RECT 3P 400V 100A MODULE