UD2100002-01
Manufacturer
Maestro Wireless Solutions (Lantronix)
VIGOR # :
Description
ETHERNET TO SER 100-240VAC INT
Catalog
Serial Device Servers
DataSheet
UD2100002-01 PDF
Type Description
Series:UDS2100
Package:Box
Part Status:Active
Type:Ethernet to Serial
Interface:-
Number of Ports:2
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
DS-2232I
DS-2232I
DEVICE SERVER WITH 2-PORT ETHERN
DEVICE SERVER STD/SECURE SER
TDSM-712
TDSM-712
TINY DEVICE SERVER WITH POE AND
SS220-HF
SS220-HF
DIODE SCHOTTKY 200V 2A DO214AC S
MMSD4148-D87Z-FS
MMSD4148-D87Z-FS
RECTIFIER DIODE, 0.2A, 100V