26505-MX5
Manufacturer
Aven
VIGOR # :
Description
LAMP MAGNIFIER 2.25X LED
Catalog
Lamps - Magnifying, Task
DataSheet
26505-MX5 PDF
Type Description
Series:Mighty Vue
Package:Bulk
Part Status:Active
Lamp/Magnifier Type:Lamp, Magnifier
Voltage:100 ~ 240V
Lens Style/Size:5 Diopter (2.25x), 6.50" x 4.00" (165.10mm x 101.60mm)
Bulb:LED, White (60)
Arm:34.00" (863.6mm)