26800B-340
Manufacturer
Aven
VIGOR # :
Description
MICRO STEREO ZM 20X-70X W/LIGHT
Catalog
Microscopes
DataSheet
26800B-340 PDF
Type Description
Series:DSZ-70PFL
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Microscope, Stereo Zoom (Binocular)
Magnification Range:20x ~ 70x
Field of View:0.39" ~ 0.11" (10.00mm ~ 2.80mm)
Working Distance:3.15" (80.0mm)
Illumination:Fluorescent, 9W