T-1600-1060S-31.8X12.3-94
Manufacturer
Finisar Corporation
VIGOR # :
Description
OPTICAL DIFFRACTION GRATING
Catalog
Accessories
DataSheet
T-1600-1060S-31.8X12.3-94 PDF
Type Description
Series:T-1600-1060S
Package:Bulk
Part Status:Active
Accessory Type:Transmission Grating
For Use With/Related Products:T-1600-1060S Series
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
AFBR-390575RZ
AFBR-390575RZ
FIBER OPTIC RECEIVER 5MBAUD
LUMAWISE LED HOLDER
EA LED55X31-A
EA LED55X31-A
LED B/L FOR DOG-M AMBER
T-1600-1060S-31.8X12.3-94
T-1600-1060S-31.8X12.3-94
OPTICAL DIFFRACTION GRATING
BXRE-65C6501-C-73
BXRE-65C6501-C-73
V22C COOL WHITE LED ARRAY
KLLU900.X
KLLU900.X
FUSE CRTRDGE 900A 600VAC/300VDC
SIT1602BC-12-25S-24.000000E
SIT1602BC-12-25S-24.000000E
MEMS OSC XO 24.0000MHZ H/LV-CMOS