FIF-S-55-050-R
Manufacturer
Finisar Corporation
VIGOR # :
Description
ISOLATOR FREE SPACE 1550NM CA
Catalog
Accessories
DataSheet
FIF-S-55-050-R PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Not For New Designs
Accessory Type:Spacer
For Use With/Related Products:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
COB LED HLDR ASSY 28MMX28MM
CNX_310_012_E_4_1_04
CNX_310_012_E_4_1_04
0.50W CABLE ASSY
CNX_440_X02_4_1_48
CNX_440_X02_4_1_48
5MM THREADED CABLE ASSY
SMLJ18A-TP
SMLJ18A-TP
TVS DIODE 18V 29.2V DO214AB
GU1041S26
GU1041S26
POT 100K OHM 2W WIREWOUND LINEAR
FIF-S-55-050-R
FIF-S-55-050-R
ISOLATOR FREE SPACE 1550NM CA
FERRITE 95OHM SOLID 17.78X2.54MM