NHD-0108CZ-RN-GBW-33V
Description
LCD MOD 8 DIG 8 X 1 REFLECTIVE
DataSheet
NHD-0108CZ-RN-GBW-33V PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
Display Type:STN - Super-Twisted Nematic
Display Mode:Reflective
Character Size:7.71mm H x 4.20mm W
Outline L x W x H:69.00mm x 27.00mm x 8.50mm
Viewing Area:45.20mm L x 13.80mm W
Backlight:Without Backlight
Voltage - Supply:3.3V
Dot Size:0.80mm W x 0.92mm H
Interface:Parallel
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C