MOP-TFT320102-29A-BLM-TPN
Manufacturer
Matrix Orbital
VIGOR # :
Description
2.9" LCD TFT DISPLAY 320X102
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
MOP-TFT320102-29A-BLM-TPN PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:2.9" (73.66mm)
Viewing Area:70.08mm W x 22.34mm H