TCG057VGLCA-G00
Manufacturer
Kyocera Display
VIGOR # :
Description
LCD TFT DISPLAY VGA 5.7"
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
TCG057VGLCA-G00 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:5.7" (144.78mm)
Viewing Area:115.20mm W x 86.40mm H