AFL240320A0-2.8N12NTM-ANO
Manufacturer
Orient Display
VIGOR # :
Description
2.8'' ARDUINO TN TFT 240320 SPI
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
AFL240320A0-2.8N12NTM-ANO PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Non-Touch
Diagonal Screen Size:2.8" (71.12mm)
Viewing Area:44.80mm W x 59.20mm H