EA TFT057-32ATP
Description
LCD MOD 320X240 RGB W/ BACKLIT
DataSheet
EA TFT057-32ATP PDF
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Resistive
Diagonal Screen Size:5.7" (144.78mm)
Viewing Area:117.90mm W x 89.10mm H
Backlight:LED - White
Dot Pixels:320 x 240 (QVGA)
Interface:Parallel, 24-Bit (RGB)
Controller Type:-
Graphics Color:Red, Green, Blue (RGB)
Background Color:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
LCD TFT 1920X1080 21.5" CAP T/S