E2215CS062
Manufacturer
Pervasive Displays
VIGOR # :
Description
2.15" EPD A-MB WITH ITC
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
E2215CS062 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Display Type:TFT - Electronic Paper Display (EPD)
Display Mode:Reflective
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:2.2" (55.88mm)
Viewing Area:48.05mm W x 25.87mm H