NHD-3.5-320240FT-CTXL-T
Manufacturer
Newhaven Display, Intl.
VIGOR # :
Description
3.5" EVE2 TFT STD. MODULE RES TO
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
NHD-3.5-320240FT-CTXL-T PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Resistive
Diagonal Screen Size:3.5" (88.90mm)
Viewing Area:71.82mm W x 55.05mm H