EA TFT052-41ANN
Manufacturer
Electronic Assembly (Display Visions)
VIGOR # :
Description
LCD MOD GRAPH 480X128 W/ BACKLIT
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
EA TFT052-41ANN PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:5.2" (132.08mm)
Viewing Area:133.40mm W x 39.40mm H