VM800C35A-D
Manufacturer
Bridgetek
VIGOR # :
Description
BOARD EVAL FT800 WITH 3.5 LCD
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
VM800C35A-D PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Resistive
Diagonal Screen Size:3.5" (88.90mm)
Viewing Area:71.82mm W x 55.05mm H